Co przyniósł za sobą ostatni tydzień? Jakie są prognozy dla Bitcoina? Kto kogo osądza i dlaczego?

Sieć Ethereum nie taka zła

Ceny opłat transakcyjnych za wypłaty tokenów ERC20 się ustabilizowały. Tether przeniósł $1 milion USDT z sieci Tron do sieci Ethereum. Inwestorzy nie byli zbytnio zainteresowani płatnościami opartymi o sieć Tron. Sieć Ethereum mimo ostatnich dużych problemów, przede wszystkim z dużymi kolejkami i ogromnymi opłatami na tle 7 innych blockchainów, okazuje się być jednak pewną przystanią dla stablecoinów:

Tether Prepares for Another $1 Billion USDT Swap From Tron to the Ethereum Network

Chodzą pogłoski o możliwym ataku nawet 67% na sieć Ethereum 2.0. Taik atak byłby jednak bardzo drogi. Jego koszt mógłby wynieść w przybliżeniu nawet 100 milionów dolarów.

How an Attacker Might Try to Break Ethereum 2.0


Awarie, włamania i drogie kłopoty

Każda giełda miewa czasem problemy techniczne. W tym tygodniu problemy dotknęły Binance. Przerwa w dostępie do platformy oraz czarne chmury w postaci pozwu o współudział w praniu pieniędzy.

Tymczasowa awaria Binance w wyniku problemu z bramą

Japońska giełda kryptowalut twierdzi, że Binance umożliwił złodziejom pranie pieniędzy

Giełda Eterbase wydała specjalne oświadczenie, gdzie informuje, że jej hot wallety zostały okradzione z kryptowalut mi in.: ETH, TRX, XTZ, BTC, ALGO i XRP na łączną kwotę około 5,4 miliona dolarów. Na tą chwilę wciąż platforma jest w trybie przerwy technicznej. Został również opublikowany pierwszy raport dotyczący przepływów środków. Eterbase otrzymało również deklarację niektórych giełd kryptowalut w kwestii pomocy w odnalezieniu sprawców.

2020-09-08: ETERBASE - HOT WALLETS COMPROMISED

2020-09-11: ETERBASE - Hack investigation and security audit are ongoing

W ramach eksperymentu przeprowadzono test na serwerach tzw. “honeypot” specjalnie skonfigurowanych lub inaczej - źle zabezpieczonych. Celem było przyciągnięcie cyberataków oraz zbadanie w jaki sposób można je powstrzymać. Badanie trwało rok. Wśród głównych wniosków znalazły się, że podczas ataków głównie wykorzystywane jest złośliwe oprogramowanie infekujące system do kopania kryptowalut, w czego rezultacie przejmowana jest moc obliczeniowa. Najczęściej wybieraną walutą jest XMR - Monero, które cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją anonimowość. Właśnie z tego powodu XMR zostało zdelistowane z BitBay oraz wielu innych giełdach.

Most Attacks on Cybersecurity Firm’s Decoy Servers Aimed at Mining Crypto: Report

Złośliwe aplikacje często znajdują się w sklepach Google Play, czego świadkiem i ofiarą był człowiek, który stracił bardzo dużo ETH i NEO. Opowiedział o tym na łamach portalu cryptopotato.com:

How I Lost $80,000 Worth Of Ethereum In 2 Minutes


Co czeka więc Bitcoina?

Z pewnością to, że będzie wiecznie żywy. Ostatnio postanowiono sprawdzić, która ma obecnie najwięcej Bitcoinów.

Kto ma najwięcej bitcoinów?

Smart contracts mogą pojawić się w sieci Bitcoin. Developerzy Bitcoin Core zapowiedzieli, że po wprowadzeniu podpisów Shnorr oraz Taproot nastąpi soft fork - rozwidlenie łańcucha, gdzie decyzja zostanie do podjęcia przez górników. Czy zostają na starym łańcuchu czy przechodzą na nowy. Wejście smart contractów na Bitcoinie upodobni go do sieci Ethereum i Tron.

Smart kontrakty na Bitcoinie coraz bliżej | Krok milowy w aktualizacji Schnorr/ Taproot

Popularni analitycy Bitcoina mówią, że teraz nie jest czas na spadki!

Nadszedł właściwy czas, aby Bitcoin znów zaczął rosnąć – uważa PlanB

Willy Woo o BTC | „To scenariusz kupowania dołka”


Najbliższe wydarzenia

  • 26 września BCP zaprasza na spotkanie z BlockchainPoland w Łodzi.