Kto został okradziony? Co to jest Baecon?

Miliony dolarów zhakowane

26 września ofiarą hakerów padła giełda uchodząca za najlepiej zabezpieczoną przed atakami. Według źródeł przestępcy wyprowadzili z KuCoin od 150 do 280 milionów dolarów w różnych kryptowalutach i tokenach. Mowa o giełdzie KuCoin. Po informacji o incydencie, największe giełdy niemal natychmiast zaczęły monitorować czy wpłaty do nich nie pochodzą właśnie z okradzionego KuCoin’a. Hakerzy sporą część środków wpuścili na Uniswap, gdzie mocno obniżyli ceny tokenów OCEAN i SYNTHETIX. Twórcy OCEAN Protocol wstrzymali swój kontrakt by uniemożliwić handel. Hot wallet należący do KuCoina został niechlubnie nazwany w Etherscan, jako “Kucoin Hacker”

Włam na KuCoin (news.bitcoin.com)

Jakie krypto skradziono z KuCoin

Adres "Kucoin Hacker"

Wyprzedaż skradzionych środków na Uniswap

Nie tylko KuCoin został okradziony. Na znacznie mniejszą skalę, ale łupem padł także nieukończony projekt EMN - Eminence Finance. Kolejny po udanym Yearn Finance od Andre Cronje. Zadziałał tutaj efekt FOMO i wiedza hakera. Emimence zaczął testować swoje smart kontrakty bez zapowiedzi, ale aktywni i wierni użytkownicy oraz twórcy w pośpiechu zaczęli kupować tokeny EMN, które haker wystawiał im dzięki luce w smart kontrakcie. Luka ta polegała na możliwości wyemitowania nielimitowanej ilości tokenów.

Haker tworzył bez ograniczeń tokeny EMN, które następnie sprzedawał ludziom

Jeszcze tylko 2,5 miliona Bitcoinów

Maksymalna liczba BTC została wyznaczona na 21 milionów. Górnicy wykopali już od początku istnienia 18,5 miliona co oznacza, że przed nami jeszcze 2,5 miliona Bitcoinów pozostaje do wykopania.

W związku z tym kryptowaluta poddawana jest nieustannym analizom i badaniom nad tym do czego może być uprawniony właściciel Bitcoina w świecie open source, co czyni Bitcoina tak cennym i jak może zastąpić dolara w usługach.

Dolar być może zaliczy spory spadek wartości w przyszłym roku. Przyczynić się do takiej sytuacji mogą działania podjęte przez rząd USA w czasie pandemii. Portfel przeciętnego Amerykanina się powiększył kosztem zadłużenia Państwa.

2,5 miliona Bitcoinów

Badania Bitcoina

Możliwy mocny spadek dolara w przyszłym roku, który tylko umocni BTC

ZEC mocno do przodu, LSK bez zmian

Zcash'a spotkało spore wyróżnienie. Został zaakceptowany ze swoimi transakcjami chronionymi (shielded) przez giełdę GEMINI braci Winklevoss. Jest to pierwsza tego typu sytuacja, kiedy regulowana instytucja finansowa ma swojej ofercie transakcje chronione.

Zcash na GEMINI

Lisk niestety, mimo ostatniego halvingu, podczas którego wysokości nagrody została obniżona z 2 LSK do 1 LSK, nie odbił się pozytywnie na cenie kursu tej kryptowaluty.