Black Friday w krypto?

Dump and Pump?

Tak. Zdecydowanie na Bitcoinie. Atakował 20 tysięcy dolarów. I… spadł. O ponad 3 tysiące dolarów. Też mieliście nadzieję, że jednak mu się uda? Przecież wrócił nawet do ceny sprzed trzech lat. Po prostu musi, musi przecież przebić 20 tysięcy i pójść wyżej. Niemożliwe jest, żeby spadł. A jednak… Bitcoin osiągnął szczyt z 2017 roku, po czym kurs zleciał o ponad 10 000 PLN. Jest jednak cień nadziei na ponowną szarże w górę. Przez kilka ostatnich cena stopniowo podnosiła się do góry, by w tym momencie znów znajdować się na poziomie ponad 71 000 PLN.

Obniżka BTC na black friday
Spadek Bitcoina

Pizza za krypto

Jeśli przypadkiem jesteście mieszkańcami Wenezueli i lubicie pizzę to możecie od teraz płacić za nią w krypto. I to nie tylko świętując Pizza Day. Pizza Huta właśnie nawiązała współpracę z Cryptobuyer i tym samym umożliwiła zapłatę za pizzę w kryptowalutach.

Zapłata w krypto za Pizzę

ETH 2.0

Nawet przy konkurowaniu z innymi krypto - Bitcoin, jeśli traci pozycję lidera to zaraz szybko ją odzyskuje. Tak było także w kontekście węzłów. Sieć Ethereum pochwaliła się w przeddzień planowanego uruchomienia ETH 2.0 wynikiem o 156 węzłów większym niż BTC.

Sieć ETH ma więcej węzłów niż BTC

CBDC

Czy cały ten trend Bitcoina oprze się CBDC? Niepodważalnym warunkiem jest z pewnością decentralizacja BTC. Kryptowaluty Państw będą już scentralizowane co oznacza, że to kraje będa w pełni decydować o cyfrowym aktywie. Następnie może dojść do sytuacji kiedy nasze życie będzie oceniane i punktowane na podstawie naszych zakupów, odwiedzin różnych miejsc itp.

Czy CBDC wpłynie na nasze życie