Portfele i przelewy


Portfele


Zakładka portfele – w niej znajdziemy wszystkie nasze środki, zlecimy wypłatę i znajdziemy dane do depozytu kryptowalut i FIAT.


Kryptowaluty

Mechanizm wpłat i wypłat kryptowalut w niemal każdej kryptowalucie wygląda tak samo. W przypadku wpłaty zlecamy transfer z platformy podając adres portfela z zakładki „Wpłata”. Oczywiście nie próbujemy przelać jednego coina na adres zupełnie innego. Takie pomyłki się zdarzają i błędnie przelane środki nierzadko przepadają „w eterze”.

Wpłacone kryptowaluty są księgowane po otrzymaniu wymaganej przez BitBay ilości potwierdzeń z sieci. W przypadku BTC wymagane są 3 potwierdzenia, dla LTC potrzebnych jest ich 6, dla ETH 36. Wymaganą ilość potwierdzeń znajdziemy pod adresem portfela, a ilość zdobytych potwierdzeń tej transakcji znajdziemy w eksploratorze bloków.

Wypłaty kryptowaluty dokonujemy na BitBay poprzez wskazanie kwoty i podanie adresu portfela odbiorcy. Następnie wybieramy „Wypłać”. W ciągu około 30 minut nasze coiny są już w sieci blockchain. Podobnie jak przy wpłacie możemy podejrzeć status transakcji w eksploratorze bloków.Wyjątki

Wyjątkowymi kryptowalutami dostępnymi na BitBay są Ripple i Lumen (Stellar). W ich przypadku wiele platform (jak i BitBay) wymagają podania specjalnego TAG-u płatności, który służy jako identyfikator użytkownika na platformie.

__________________________________________________________________________________________________________________


Waluty FIAT

Na BitBay są aktualnie dostępne 4 waluty FIAT: PLN, EUR, USD oraz GBP. Każda z nich może zostać wpłacona i wypłacona przelewem bankowym. Natomiast w przypadku naszej rodzimej waluty można skorzystać z ekspresowych wpłat i wypłat w placówkach Poczty Polskiej jak i wypłaty z bankomatu sieci Euronet.


_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


W związku z obowiązującymi przepisami w zakresie AML (przeciwdziałanie prania brudnych pieniędzy) wpłaty i wypłaty są dostępne po zweryfikowaniu konta.