Funkcjonalności trybu PRO


Tryb PRO - BitBay na sterydach. Jest to wersja naszego serwisu stworzona z myślą o zaawansowanych traderach. Posiada w zanadrzu nowe rodzaje ofert, wskaźniki i możliwość dostosowania wyglądu interfejsu.

Po kliknięciu otworzy nam się nowa karta przeglądarki z trybem PRO. Na początek – wybieramy rynek. 

W trybie PRO mamy dostęp do tych samych rynków, co w podstawowej wersji BitBay. Dodatkową opcją jest możliwość wyboru ulubionych rynków klikając w ikonę gwiazdy przy wybranym rynku. Łatwo znajdziemy je potem w zakładce „Ulubione”.

Po wybraniu interesującej nas pary walutowej trafimy na giełdę. 


Jak widać tryb PRO, nieco różni się wyglądem interfejsu. Nie ma co się czuć przytłoczonym. Znajdziemy tutaj wszystko czego nam trzeba:

 1. Listę rynków,
 2. Orderbook,
 3. „Taśmę” (ostatnie transakcje),
 4. Wykres głębokości rynku,
 5. Wszystkie rodzaje ofert dostępne na BitBay,
 6. Spis własnych ofert,
 7. Co najważniejsze – wykres.

Dostosujmy sobie wygląd interfejsu. Klikamy w koło zębate nad wykresem i wybieramy zestaw kolorystyczny oraz układ, który nam najbardziej odpowiada.

Dostosowaliśmy interfejs – dostosujmy wykres.

Do wyboru mamy 11 rodzaju wykresu, od świec, poprzez liniowy, słupkowy, kończąc na Kagi. W przeciwieństwie do podstawowej wersji BitBay w trybie PRO możemy włączyć do 8 wykresów jednocześnie, każdy z innej pary walutowej. Do tego dostępny ogrom wskaźników i narzędzi, których omówienie zostawimy sobie na część tradingową w Akademii BitBay.

Przejdźmy do ofert, które pominęliśmy w poprzednich częściach. Jak wiemy w sumie dostępnych jest 6 rodzajów ofert na BitBay:

 • Limit,
 • Market,
 • Stop limit,
 • Stop market,
 • Fill or kill,
 • Immediate or cancel.

W pierwszym rozdziale omówiliśmy pierwsze dwie z listy. Przyjrzyjmy się teraz następnym:

Stop limit

W momencie spadku (w przypadku sprzedaży) lub wzrostu (w przypadku kupna) kursu wystawiana jest oferta limit po kursie jaki ustalimy.


Wystawienie oferty typu stop limit przebiega podobnie do wystawiania zwykłej oferty limitowej z tym zaznaczeniem, że ustalamy tutaj dodatkowo kurs aktywacji, po osiągnięciu którego oferta ląduje w orderbook’u.


Stop market


Kiedy wyznaczony przez nas kurs aktywacji osiągnie wybrany poziom realizowana jest szybka transakcja (market).

Oferta stop market nie daje nam tak dużej kontroli jak stop limit. Nie gwarantuje ona zakupu/sprzedaży w całości po wskazanym kursie aktywacji.

Fill or Kill (FOK)


Oferta Fill or Kill musi zostać zrealizowana natychmiast i w całości, inaczej zostanie anulowana. Celem korzystania z tej oferty jest przede wszystkim upewnienie się, że pozycja jest wprowadzana natychmiast oraz jest realizowana w całości po określonym kursie.

Immediate or cancel (IOC)


Oferta IOC działa podobnie do Fill or kill – pozwala na natychmiastowy zakup lub sprzedaż kryptowaluty po wybranym przez nas kursie, bądź korzystniejszym. W przeciwieństwie do poprzednio omawianego FOK, IOC umożliwia częściową realizację zakupu/sprzedaży.